Mastopatija, miomi i rak dojke: Dubinski uzroci i prirodni pristup iscjeljenju

327

Jesu li ženske bolesti povezane? Itekako – samo što na to često ne obraćamo pažnju. Sve veći broj žena danas suočava se s bolestima poput mastopatije, fibroida, mioma i endometrioze. Riječ je o stanjima koja pogađaju reproduktivni sustav i mliječne žlijezde, a često ih službena medicina promatra odvojeno. No postoji li među njima dublja veza?

atma.hr – 52




Službena medicina uglavnom krivca pronalazi u hormonalnim disbalansima. Previše ili premalo estrogena, poremećen omjer hormona, disfunkcija jajnika – sve to može dovesti do stvaranja tumora u mliječnoj žlijezdi, zadebljanja endometrija ili pojave fibroida u maternici.

I dok medicina svakodnevno napreduje – razvijaju se nove metode dijagnostike, kirurške tehnike i lijekovi – broj oboljelih žena neprestano raste. Rak dojke već je godinama najčešći oblik raka kod žena i, nažalost, poprima razmjere prave epidemije.

Tumori ne pogađaju samo ljude oslabljenog imuniteta: Zašto se obolijeva u punoj životnoj snazi?

Slika postaje sve češća: žena u punoj snazi života, bez izraženih simptoma, tijekom rutinskog pregleda otkriva kvržicu u dojci. Iako se osjeća zdravom, dijagnoza pada kao grom iz vedra neba.

Preporučuje se hitno odstranjivanje, preventivno – da ne postane nešto gore. Tumor se uklanja, a rana je “kozmetički” zatvorena. No nakon nekoliko mjeseci ili godina, u drugoj dojci pojavljuje se nova kvržica, ovaj put već s prisutnim stanicama raka.

U tom trenutku kreće pakao: depresija, panika, kemoterapija, operacije. Žena postaje „pacijent s rakom“, s dijagnozom koja kao da joj je zapečatila sudbinu. No je li to zaista tako? I što ako je čitav ovaj scenarij – izlječiv?

atma.hr – 52




Naturopatski pristup otkriva korijen problema: Gnoj u plućima i toksini u krvi

Naturopatska medicina otkriva da ono što stoji u podlozi gotovo svih tumora dojke i maternice nisu samo hormoni, već – kronične upale dišnog sustava. Da, upravo tako.

Bronhitis, sinusitis, frontalni sinusitis – pa čak i stanja koja nisu jasno izražena simptomima, ostavljaju trag u organizmu.

Toksini koji nastaju u tim gnojnim procesima (putrescin, kadaverin i slični raspadni produkti) cirkuliraju krvlju i talože se tamo gdje je tkivo najpodložnije filtraciji – u mliječnoj žlijezdi. Žljezdano tkivo dojke je, naime, poput spužve: upija toksine, zadržava ih i reagira rastom tumora. Isprva benignog, a zatim, ako se uzrok ne ukloni i malignog.

Od crijeva do srca i dojki: Lanac povezanosti koji medicina često zanemaruje

Prehrana bogata proteinima, posebno životinjskog porijekla, u debelom crijevu stvara dodatni izvor raspadnih produkata. Toksini putuju kroz krvotok, a kod žena se najčešće talože u žljezdama dojke i u maternici.

Zanimljivo je da učestalost bolesti uopće ne ovisi o redovitosti stolice. Mnoge žene imaju stolicu svaki dan, ali ipak pate od kronične opstipacije – izmet se ne izlučuje potpuno i ostaje nataložen u crijevnim naborima. Toksini i dalje cirkuliraju, a tijelo reagira stvaranjem mioma, cista ili širenjem sluznice maternice.

Kod muškaraca, koji nemaju žljezdano tkivo dojke, toksini se talože u srčanoj stijenci – zato muškarci imaju znatno veći rizik od infarkta.

Srčani udar je, u osnovi, posljedica lokalnog trovanja srčanog mišića toksinima koji su trebali biti izlučeni putem dišnog ili probavnog sustava. A sve to počinje u djetinjstvu, lošom prehranom, nepravilnim disanjem i nakupljanjem gnoja u plućima.

Miomi, endometrioza i druge izrasline maternice nastaju istim mehanizmom – trovanjem unutarnjeg okoliša. A kada toksini uđu dublje u tkivo, nastaje maligni tumor.

atma.hr – 52




Zašto se tumor vraća i nakon operacije? Jer uzrok nije otklonjen!

Ključno je razumjeti: ukloniti tumor ne znači ukloniti uzrok. Ako su bronhi i pluća i dalje puni gnojnih toksina, isti otrovi će se ponovno taložiti u žljezdanom tkivu, uzrokujući nove izrasline – često još agresivnije. U međuvremenu, kemoterapija i zračenje dodatno uništavaju imunološki sustav, ostavljajući tijelo ranjivim i iscrpljenim.

Žensko žljezdano tkivo – naročito mliječna žlijezda – nalazi se vrlo blizu bronhija, koji su često blokirani gnojem. Upravo zato dojke preuzimaju funkciju filtriranja, upijaju toksine i postaju poprište rasta tumora.

Kod žena koje nikada nisu imale simptome poput kašlja ili upala, uzrok je skriven još dublje – u samoj mikrostrukturi plućnih kapilara. Zbog plitkog disanja i nepravilne prehrane, u donjoj trećini pluća od djetinjstva dolazi do nakupljanja gnoja.

On se ne izlučuje, već ostaje zarobljen, i upravo tamo stvara bazu za tihi, ali stalni dotok toksina u krv.

Sva kronična stanja zahtijevaju sustavni pristup. Nema koristi od uklanjanja tumora ako ostaju gnojne nakupine u plućima i toksini u krvi. Prava terapija počinje čišćenjem tijela – osobito pluća i crijeva – kako bi se eliminirao uzrok bolesti.

Jedna od liječnica koja je radila desetljećima s pacijenticama navodi da nije susrela nijednu ženu s mastopatijom koja nije imala znakove kroničnog bronhitisa – iako ti znakovi često nisu vidljivi na rendgenu. No oslabljeno disanje uvijek je prisutno.

Dojenje – prirodni mehanizam detoksikacije

Zanimljivo je da žene koje su dojile četvero, petero ili više djece gotovo nikada ne obolijevaju od raka dojke ili mastopatije. Zašto? Jer tijekom dojenja dijete zapravo „isisava“ iz majčinog tijela i toksine, zajedno s mlijekom.

Dojenje tako postaje prirodni oblik detoksikacije mliječne žlijezde. Ako dođe do mastitisa, to znači da se gnoj konačno aktivirao i izbacio. Loše je samo ako se mastitis suzbija antibioticima – tada se gnoj vraća natrag u tkivo, gdje stvara još veći problem.

Pojava mastitisa kod dojilja zapravo je blagoslov. To je znak da se gnoj konačno aktivirao, da je žlijezda reagirala i odlučila ga izbaciti. Ako se taj proces ne zaustavi antibioticima, već se podrži pravilnom njegom, dojka se oslobađa toksina.

U slučaju da do mastitisa ne dođe, ali žena doji dugotrajno, toksini se izlučuju kroz mlijeko. Dijete tada preuzima dio detoksikacijskog procesa – čime majka ostaje zaštićena, ali dijete nerijetko pati od tzv. prehlada koje su zapravo reakcija na toksine iz mlijeka.

atma.hr – 52




Što je s djetetom? “Prehlade” su odraz majčine toksikacije

Dijete koje se hrani mlijekom bogatim toksinima ne prolazi neokrznuto. Ono boluje od raznih tzv. bolesti dišnog sustava – upala, bronhitisa, a nerijetko i alergija. No ti simptomi nisu posljedica hladnoće, već znak da su neka njegova tkiva već oslabljena prisutnošću toksina.

Kad malo dijete “stalno nešto ima” – kašalj, curenje nosa, upale – to nije slab imunitet, već pokušaj tijela da izbaci nagomilane toksine.

Ako se ta stanja liječe antibioticima, bolest se povlači, ali samo naizgled. U stvarnosti, prelazi u dublja stanja poput astme ili kožnih bolesti.

Roditelji, obratite pažnju na zdravlje djece. Čak 70% djece u vrtićkoj dobi pati od kroničnog tonzilitisa ili opstruktivnog bronhitisa, iako izgledaju zdravo. Liječite ih sada – prirodno – kako za 20 ili 30 godina ne biste gledali u lice ozbiljnim bolestima.

Prevencija raka ne znači pregledavanje – već čišćenje

Danas se pod „prevencijom“ smatraju mamografije i samopregledi. No prava prevencija raka ne znači čekati da se tumor pojavi – znači spriječiti da uopće nastane. A to možemo samo ako održavamo tijelo čistim iznutra.

Ključno pitanje glasi: kako očistiti tijelo od svega nakupljenog?

Rješenje leži u prirodnom mehanizmu tijela koji se zove – autoliza, odnosno samo-probava mrtvog tkiva. Kada prestanemo unositi hranu, tijelo prestaje lučiti probavne enzime i aktivira tkivne enzime – proteolitičke enzime koji razgrađuju samo oštećene, trule ili mrtve stanice, ostavljajući zdravo tkivo netaknuto.

Ovaj proces se pokreće samo u stanju posta ili polu-posta – kad tijelo ne troši energiju na probavu, već se prebacuje na unutarnju regeneraciju. Tada nestaju sve nakupine: gnoj, toksini, masne naslage, ožiljno tkivo pa čak i tumorske stanice.

Post se ne mora provoditi radikalno – već uz biljne čajeve, svježe sokove, voće, povrće i prirodne pripravke koji podržavaju detoksikaciju. Idealno trajanje za dublje čišćenje je između 7 i 21 dan, uz stručno vodstvo ili prethodno znanje o naturopatskim metodama.

U tom razdoblju tijelo se regenerira, čisti krv, limfu i stanice. Time se ne samo sprječava nastanak tumora, već i liječe već postojeći – pogotovo u ranim fazama.

atma.hr – 52




Zaključna poruka: Zdravlje se stvara svakim danom – ili se gubi

Današnji svijet, s prehranom punom toksina, zagađenjem, stresom i lijekovima, svakodnevno nas udaljava od prirodnog zdravlja. No zdravlje se može vratiti – ali ne pomoću tableta, već vlastitim snagama tijela koje treba podržati, a ne gušiti.

Rak dojke, mastopatija, miomi, ciste – sve to nisu odvojene bolesti, već upozorenja da je tijelo preopterećeno i da traži pomoć. Prevencija i liječenje počinju onda kada prestanemo unositi nove otrove i počnemo čistiti stare.

Tijelo zna što treba učiniti – samo mu trebamo dopustiti da to učini.

*Ovaj članak namijenjen je isključivo u informativne i obrazovne svrhe i ne zamjenjuju stručni medicinski savjet, dijagnozu ili liječenje. Uvijek se posavjetujte sa svojim liječnikom u vezi sa svim pitanjima koja imate u vezi sa zdravstvenim stanjem.

ATMA – Pripremila: Suzana Dulčić