PUT MEDICINE: 25. 5. — 9. 6. 2026., Pucallpa, Peru

14

Pozivamo zainteresirane putnike-tragače da se pridruže grupi koja iz Hrvatske krajem svibnja putuje u Peru, u džunglu Amazone u okolici Pucallpe!

Putujemo u predivan healing centar biljne medicine MAMA YURA koji se smjestio duboko u džungli, uz tople izvore i rijeku, koji će nam biti prikladno i blagotvorno okruženje za intenzivni dvotjedni retreat s biljnom Medicinom Ayahuascom.

Mama Yura Healing Arts Center je off-grid lječilišni art centar smješten u peruanskoj džungli Amazone. Centar se nalazi otprilike dva sata od gradskog centra Pucallpe. Centar je osnovao svjetski poznati vizijski umjetnik Maestro Mauro Reátegui Perez, poznat kao Maestro Camarampi Shirampa.

U liječenju s biljkama postupa se holistički i uravnoteženo, dok se uz tradicionalne šamanske i terapeutske tehnike primjenjuje i art terapija. U centru se redovito vode i La Diete s biljkama koje su središnja nit i izvor liječenja, učenja i razumijevanja u curanderismu.

Mama Yura Healing Arts Center je siguran i snažan prostor za one koji traže autentično, izvorno iskustvo u radu s amazonskom biljnom Medicinom. Yura znači „biljka“ na Quechuanskom, dok Mama Yura znači „Majka Biljka“.

NAŠ DOMAĆIN:

Mauro Reátegui Perez rođen je u Mariscal Castilli u Peruu, 1973. godine. Studirao je kod slavnog vizijskog umjetnika Pabla Amaringa u Usko-Ayar Amazonskoj Školi slikanja gdje je i diplomirao 1995. godine. Mauro je jedan od najprisutnijih i najtraženijih peruanskih vizijskih umjetnika. Razvio je prepoznatljiv stil koji je postao međunarodno prihvaćen na izložbama diljem Europe i Sjeverne Amerike.

Mauro inspiraciju za vibrantne i detaljima bogate kozmovizijske prikaze crpi iz svog osobnog duhovnog putovanja i rada s amazonskom biljnom medicinom te intervjua sa šamanima koje je vodio tijekom godina. Njegove slike božanske su poruke biljnih spirita i sadrže vizije evolucije i magije, kreacije i iscjeljenja, džungle i ljubavi.

Osim što je nadareni umjetnik, Mauro je učitelj i vodič koji nosi velike mudrosti i znanje o kulturi i životu peruanske Amazone. Osnivač je Mama Yura Healing Arts Centra, Maestro, čuvar Medicine, nježan vodič i podrška na putu s Medicinom mnogima.

Mauro je Mestizo Maestro, dok centar dijeli s Maestrom koji je Ashaninka te Gran Maestrom koja je Shipibo.

U tom smislu, Mama Yura je, tako, jedno rijetko mjesto na kojem se isprepliću tri velike i najznačajnije peruanske šamanske linije Amazone, tri pristupa i tradicije koje surađuju i isprepliću se u jedan zajednički ljekoviti spoj.

PROGRAM:

U dva tjedna boravka u džungli čeka nas:

  • šest ceremonija Medicine / tri tijekom tjedna
  • integrativni i kontemplativni rad
  • meditativne šetnje i trailovi džunglom
  • biljne kupke (Baño de Plantas) čišćenja, posvećenja i zaštite
  • cvjetne kupke (Baño de Flores) čišćenje, posvećenja i zaštite
  • dodatni individualni tretmani, liječenja i energetske terapije, po potrebi
  • konzultacije s Maestrom i voditeljima putovanja

PRIJE PUTOVANJA:

Sa svakim zainteresiranim putnikom i putnicom radi se detaljan intervju u kojem se vrši:

  • cjelovita analiza psiho-fizičkog stanja
  • energetska dijagnostika
  • procjena energetske kompatibilnosti za proces s Medicinom
  • individualna priprema La Diete koja će uslijediti 30 dana prije odlaska na putovanje

La Dieta u pripremi za retreat proces je svjesne umne, tjelesne i duhovne pripreme za kontakt s Medicinom. Obuhvaća cjelovito tjelesno čišćenje od toksina uspostavom posebnog režima prehrane, kontemplativno i umno pročišćenje kroz meditaciju, samo-promatranje i tihi rad te duhovno čišćenje moltivom i drugim duhovnim praksama.

LA DIETA U DŽUNGLI:

U ovom trenutku imamo prijavljene i Dieterose koji će, nakon retreata, ostati u džungli te dijetati biljke u izolaciji i uz budno praćenje procesa od strane Meastra.

Dijetanje je posvećen proces promatranja određene biljke u kojem se spajamo s njenim ljekovitim, energetskim i spoznajnim svojstvima.

  • trenutno možemo dogovoriti La Dietu u trajanju od 10 dana

La Dieta je tradicionalna – po početku Dijete, odnosno na njen prvi dan, nakon duboke intimne kontemplacije s Maestrom, Maestro na licu mjesta predodređuje biljku koja se dijeta i s kojom se uči.

O AYAHUASCI:

Od davnina čovjeku na duhovnom putovanju pomažu biljke. Jedna od njih je i Ayahuasca, koju zovemo Medicinom.

U narodima Južne Amerike smatra se Svetom Učiteljicom i biljkom Majstoricom –
Planta Maestra.

Hodanje s Medicinom hod je s Prirodom u sebi.

To je odvažan put odricanja od umnih koncepata i navika na kojem iscjeljujemo naslage neosvijetljenog, bolnog, traumatičnog i pritegnutog tkiva.

Put Medicine put je odanosti Bogu i vjernosti Višem Sebi, put slušanja Vodstva, poniznosti i zahvalnosti.

Putovanje koje je pred nama poziva nas u osobno unutarnje razotkrivanje kroz mističnu inicijaciju unutrašnjeg Ružinog srca.

Ayahuasca je pripravak koji spajanjem svojstava ayahuascine lijane i Chakrune (ili njoj slične biljke) tvori napitak koji se naziva „vinom duše“.

U izvornim narodima Južne Amerike, posebno Perua – plemenima Quechua, Shipibo i Ashaninka – Ayahuasca se u narodnoj medicini upotrebljava gotovo tisuću godina, po nekim zapisima i dulje.

Po Shipibo predaji, prva Medicina – duhan Mapacho – šamanima je u njihovim vizijama dala upute o Ayahuasci i odvela ih do drugih Svetih biljaka Amazone.

Po Andskoj predaji, sve Svete Medicine, pa tako i Ayahuasca i duhan, došli su iz utrobe središta Zemlje. Prvi šamani spajali su se sa središtem zemlje kroz portale vodenih zrcala – u posvećenim bunarima i izvorima na Andama izlijevali su vodu u ceremonijama, povezivali se s Orionom i drugim zvijezdama i u transu su odlazili u Središte Zemlje. Tamo su od Višeg Vodstva, Spirita i drugih Duhova Vodiča primali informacije, poruke i ljekovita svojstva, energije i biljke.

Kako god bilo, Ayahuasca je do današnjeg dana ostala Biljkom Učiteljicom.

Šamanska mudrost sve živo, sve prisutno na licu zemlje vidi kao živi iskaz Božanskog Izvora.

Sve što vidimo, osjetimo, udišemo, dodirujemo, čujemo dio je jedne, cjelovite Božanske svijesti koja se ponavlja, iskazuje, oblikuje i prikazuje na bezbroj različitih načina.

Svaki kamen, svaka travka, svaka krošnja, svaka ptica samo su ponovljeno svjedočanstvo drugog dijela Božje prisutnosti. Sve ima svijest, uči druga mudrost.

Ta svijest i znanje pretvorbe ono je znanje s kojim se mi povezujemo.

Svaka biljka ima svoju ljekovitu informaciju i svojstvo, svoju energiju i inteligenciju te pridruženog spirita zaštitnika koji na razini duha i duše upravljaju tim procesima.

Maestri (Majstori), Šamani i Curanderi (iscjelitelji) u svom učenju spajaju se sa Spiritima biljaka i tom duhovnom suštinom biljke.

Zadaća Ayahuasce, kao učiteljice, je da povezuje energije svih biljaka i dijeli iscjeliteljski potencijal. Ona je glavni komunikator i premosnik svih biljaka.

Ona je živo biće, odnosno, živa svijest. Živa svijest Pachamame koja osjeća, osvještava, upućuje, vodi i usmjerava.

A samo iscjeljenje, prava Medicina, mi smo sami. Ayahuasca nas svojim djelovanjem često podsjeća da smo mi odgovorni, da su naše odluke, ponašanje i navike ono što formira našu prisutnost u materiji.

Energija Medicine energija je Majke Zemlje, majčine utrobe, ženska energija koja majčinskim potencijalom sigurno, nepokolebljivo i usmjereno nosi poruku koja nam je namijenjena.

Ayahuasca se u ceremonijama koristi kao sredstvo pročišćenja, više spoznaje ili uvida i kao donosiocem ljekovitog potencijala.

Ona nije lijek, niti je curandero liječnik.

Medicina je veliko, energetsko zrcalo koje nam kroz arhetipski, metaforički rječnik, svojevrsnim osobnim alegorijskim filmom pokazuje sve naše aspekte – i najbolje i najgore. Podiže zavjesu i u prisutnosti srca nam ukazuje na odluke, događaje, trenutke kroz perspektivu promatrača, objektivno.

U svakoj prigodi nam pokazuje ljekovitu mogućnost i za sve prepreke, izazove, boli i traume pokazuje kako da sami dalje radimo s tim, kako da iscjeljujemo, kako da rastemo i transformiramo potencijale.

Kako da se suočimo sa svojim izborima i da u svim situacijama, umjesto drugih, budno pratimo sebe same.

Ayahuasca, dakle, nije definitivni lijek i konačno ozdravljanje koje se događa trenutačno i po sebi, ona je put osviještene ljekovite spoznaje:

— ona nam pokazuje kako liječiti sebe.

VODITELJI PUTOVANJA:

MARTA I TOMA ZIDIĆ

Supružnici, partneri, obitelj i duše koje su se prepoznale na ovom svjetovnom putovanju.

Povezani su putem svjetla i na njemu svakodnevno uče.

Iza njih jedno je zajedničko putovanje u Peru gdje su oboje primili blagoslove od Luisa Quispea, Q’eros učitelja od kojeg učimo po andskoj tradiciji.

Prilikom prvog posjeta Peruu, kad je išao sam, Toma je od Luisa primio blagoslov energija Apusa nakon čega je proveo mjesec dana u džungli u okolici Iquitosa učeći s Ayahuascom.

Oboje su Reiki terapeuti, te su završili prvu godinu školovanja šamanskog bubnjanja po Lakota tradiciji Inner Medicine kod Marka Borića. U jesen 2025. Toma nastavlja u drugu godinu čime će završiti iscjeliteljski stupanj Inner Medicine prakse.

Oboje njegujemo intuitivno povezivanje s prirodom, biljkama i Svemirom, radimo na osobnom iscjeljenju i održavamo kontakt s vodičima.

Marta je na prekretnici svog života, uči, osluškuje vodstvo, prošla je samostalnu dijetu s kakaom i vođenu dijetu s ružom kod Ivane Benčić, stvara svoj novi prostor. Inače radi u procesima kao podrška Tomi, dok je trenutno potpuno posvećena majčinstvu.

Toma četiri godine intenzivno uči od Medicine Ayahuasce, prošao je više samostalnih i vođenih dijetnih procesa s biljkama te nastavlja učenje i služenje tako što vodi ceremonije.

U ljeto 2026., nakon grupnog procesa, Toma će nastaviti svoja učenja kod Maestra Maura Reáteguia u Mama Yura Healing Arts Centru u Pucallpi.

Kombinirajući različite tehnike i predanosti zajedno s učenjima s Anda u proljeće 2025. razvija Kontaktnu terapiju Elementima.

Uz to, Toma radi s bubnjem, energetsku masažu, otpuštanje blokada te liječenje dahom.

Zajedno smo vodili više kakao ceremonija i organizirali i vodili niz Ayahuasca retreata i privatnih ceremonija.

Naše najveće životno putovanje i poslanje sin je Orion koji je u našu obitelj došao početkom rujna 2025.

Za dodatne informacije i prijave javiti se Tomi na:
[email protected]
ili na +385 95 376 4750

Sve najbolje vam želimo od srca – s puno radosti i veselja, novih unutarnjih otkrivenja i s mnogo harmonije!