Njegov ga miris svrstava u jedan od najljepših i mnogima najdražih začina. Rado je viđen gost u mnogobrojnim kolačima i drugim poslasticama, ali može se koristiti i na druge načine za koje vjerojatno niste ni znali. U nastavku saznajte i na koje.
Liječi akne
Cimet pomaže obnavljanju stanica usljed čega ožiljci od akni brže blijede te eliminira bakterije koje uzrokuju nastajanje akni. Pomiješajte po jednu žličicu cimeta, muškatnog oraščića i meda. Dobijenu smjesu nanesite na čistu kožu te lice isperite mlakom vodom nakon dvadesetak minuta.
Ublažava bol u vratu
Cimet ima aromaterapijske osobine koje olakšavaju bol u ramenu i vratu. Napunite tri četvrtine duge čarape bijelom rižom, žličicom karanfilića i ubacite dva štapića cimeta. Ugrijte u pećnici (mikrovalnoj ili na neki drugi siguran način) na dvije minute, a zatim stavite na bolno mjesto na vratu. Čarapu možete nastaviti dogrijavati i korisiti sve dok začini ne izgube miris.
Ublažite ugriz insekta
Pomiješajte jednake količine cimeta i meda te dobijenu mješavinu nanesite na bolno mjesto kako biste ublažiti iritaciju i koži vratili hidrataciju.
Otjerajte moljce
Kombinirajte tri do četiri prelomljena štapica cimeta, pola šalice karanfilića i pola šalice crnog papra u zrnu te dobijenu smjesu ubacite u poroznu vrećicu koju ćete staviti u ormar. Ova vrećica je idealan “lijek” protiv moljaca. Mijenjajte je svaka tri mjeseca.
Poboljšava probavu
Cimet je, zapravo, začin protiv nadimanja, jer njegova kemijska svojstva ublažavaju pojavu nadimanja i plinova. Pospite ga po hrani ili ga pomiješajte sa čajem od nane koji ćete piti nakon obroka.
Eliminirajte najezdu mrava
Poroznu kesicu u koju ste ubacili dva do tri prelomljena štapića cimeta ubacite u viseće elemente kako biste se riješili najezde mrava. Takođe, cimet u prahu možete posuti po problematičnim područjima. Vaša kuhinja će divno mirisati, a mravima neće biti ni traga.