Ova knjiga govori o važnim temama poput sreće, poštovanja, prijateljstva, ljubavi i vjere u druge. Autori nas podsjećaju da je svijet, a time i sam život, unatoč svemu jednostavan. Iako nam se to ponekad čini nemogućim, ova nas knjiga uči da trebamo imati hrabrosti biti sretni jer ćemo tako moći voljeti, iznova izabrati svoj život i steći pravu samodostatnost.

atma.hr – 61




Uspješnica „Imati hrabrosti ne svidjeti se drugima“ toliko je očarala svjetsku, ali i hrvatsku publiku, da su se njezini autori odlučili ponovno pozabaviti idejama austrijskog psihologa Alfreda Adlera. Napisana u formi sokratskog dijaloga između filozofa i mladića, ova knjiga govori o važnim temama poput sreće, poštovanja, prijateljstva, ljubavi i vjere u druge.

Adlerova individualna psihologija tvrdi da se ljudi mogu promijeniti i pronaći sreću bez obzira na životne okolnosti, da možemo živjeti bez potvrde drugih, kao i da nas naša prošlost ne određuje. No kušnje svakodnevice često nas mogu navesti da u to počnemo sumnjati.

Autori nas podsjećaju da je svijet, a time i sam život, unatoč svemu jednostavan. Iako nam se to ponekad čini nemogućim, ova nas knjiga uči da trebamo imati hrabrosti biti sretni jer ćemo tako moći voljeti, iznova izabrati svoj život i steći pravu samodostatnost.

O autorima:

Fumitake Koga je nagrađivani profesionalni pisac, rođen 1973. Napisao je brojne uspješnice o poslovanju te raznim drugim publicističkim temama. S adlerovskom se psihologijom susreo u kasnim dvadesetim godinama i oduševio se njezinom primjenjivom mudrošću. Koga je često putovao u Kyoto kako bi razgovarao s Ichirom Kishimijem, te dobio uvid u samu srž adlerovske psihologije. Pritom je vodio bilješke u klasičnoj formi dijaloga, metodi preuzetoj iz grčke filozofije, što je postalo predložak za ovu knjigu.

atma.hr – 61




Ichiro Kishimi rođen je u Kyotu 1956. gdje i danas živi. Još od srednje škole želio je postati filozof, a 1989. u okviru specijalizacije za klasičnu zapadnjačku filozofiju s naglaskom na Platona, istraživao je i podrobno Adlerov rad. Danas piše i predaje o toj temi te se bavi savjetovanjem u okviru psihijatarskih klinika kao certificirani savjetnik Japanskog društva za adlerovsku psihologiju. Također je na japanski preveo nekoliko djela Alfreda Adlera i cijenjeni je autor mnogih knjiga među kojima se ističe Adora Shinrigaku Nyumon (Uvod u adlerovsku psihologiju).


Ichiro Kishimi i Fumitake Koga: Imati hrabrosti biti sretan

Imati hrabrosti biti sretanminiIstinsko zadovoljstvo je u tvojoj moći

Ova knjiga govori o važnim temama poput sreće, poštovanja, prijateljstva, ljubavi i vjere u druge. Autori nas podsjećaju da je svijet, a time i sam život, unatoč svemu jednostavan.

Iako nam se to ponekad čini nemogućim, ova nas knjiga uči da trebamo imati hrabrosti biti sretni jer ćemo tako moći voljeti, iznova izabrati svoj život i steći pravu samodostatnost.

280 stranica/format: 13,5 x 21 cm